Centrum Air Toshkentdan Frankfurtga parvozlarni yo‘lga qo‘ymoqda
O‘zbekistonning eng yirik xususiy aviakompaniyasi va "Centrum Holding" xalqaro aviatsiya-logistika xoldingi tarkibiga kiruvchi Centrum Air 2026-yil bahor-yoz jadvali doirasida o‘zining ilk Yevropa yo‘nalishi — Frankfurtga muntazam reyslar yo‘lga qo‘yilishini e’lon qiladi. Yevropaga parvozlarning ochilishi kompaniya tarixidagi muhim voqea va xalqaro yo‘nalishlar tarmog‘ini kengaytirishdagi salmoqli qadamdir.
Centrum Air 2026-yil 30-martdan boshlab haftasiga ikki marta — dushanba va juma kunlari parvozlarni amalga oshiradi. Parvoz vaqti Toshkentdan Frankfurtga taxminan 7 soat 15 daqiqa, Frankfurtdan Toshkentga esa 5 soat 30 daqiqani tashkil etadi.
Reyslar shovqin darajasi pastligi, yoqilg‘i tejamkorligi va salonining yuqori qulayligi bilan ajralib turuvchi zamonaviy Airbus A321neo havo kemalarida bajariladi. Borish-qaytish chiptasining minimal narxi 6 200 000 so‘mdan boshlanadi va bu narx 23 kg gacha ro‘yxatdan o‘tgan bagajni o‘z ichiga oladi.
Frankfurt yo‘nalishining ishga tushirilishi Centrum Air tarmog‘ini kengaytirish bilan bir qatorda, Yevropa va O‘zbekiston o‘rtasidagi turistik hamda ishbilarmonlik aloqalarini mustahkamlashga xizmat qiladi.
O‘zbekiston — Buyuk Ipak yo‘li markazida joylashgan boy tarixiy va madaniy merosga ega mamlakatdir. Samarqand, Buxoro va Xiva kabi shaharlar YUNESKOning Butunjahon merosi ro‘yxatiga kiritilgan bo‘lib, har yili dunyoning turli burchaklaridan minglab sayyohlarni o‘ziga jalb qiladi.
Mamlakat madaniy turizm bilan bir qatorda, gastronomik sayohatlar, biznes turizmi va xalqaro tadbirlar o‘tkazish yo‘nalishi sifatida ham faol rivojlanmoqda. Mehmonlarga zamonaviy infratuzilma, yuqori darajadagi servis va an’anaviy sharqona mehmondo‘stlik taklif etiladi.
Centrum Holding asoschisi va bosh direktori Abdulaziz Abduraxmonov shunday dedi:
«Biz ilk Yevropa yo‘nalishimiz ishga tushirilayotganidan mamnunmiz va Osiyo hamda Yevropa o‘rtasida ortib borayotgan yo‘lovchi oqimini qo‘llab-quvvatlagan holda yo‘nalishlar tarmog‘imizni kengaytirishda davom etamiz. Centrum Air Markaziy Osiyoning Sharq va G‘arb o‘rtasidagi tabiiy tranzit koridori sifatidagi tarixiy rolidan foydalanib, butun Yevroosiyo hududi bo‘ylab ishonchli transport aloqasini ta’minlashga e’tibor qaratgan. Biz yo‘lovchilarimizni bortda kutib qolamiz va yangi yo‘nalish orqali ularga sayohat qilish uchun yanada ko‘proq imkoniyatlar taqdim etishdan xursandmiz».
Barcha so'nggi yangiliklar bilan tanish bo'lish uchun bizning Instagram sahifamizga obuna bo'ling.
Boshqa yangiliklar: